17
چهارشنبه, سرطان

Top Stories

به گفته مسؤلین امنیتی ولایت کابل طی دوماه گذشته حدود 566 تن به اتهام جرایم مختلف از سوی نیرو های امنیتی این ولایت دستگیر گردیده اند.

کنفرانس مطبوعاتی در رابطه به اعلام پروسۀ مؤفقانه انتقال حجاج امروز مؤرخ ۱۷ میزان ۱۳۹۶ در خیبرهال وزارت مالیه برگزار گردید.

Press Conference about Hujaj

افغان ها مردمان صلح دوست اند و به همین دلیل تا حال زیر بار هیچ کسی نرفته اند. این ملت، همواره قربانی هایی به خاطر کشور، آزادی و عزت خود داده است. امسال هم افغان های عزیز نودوهشتمین سالروز استقلال کشور را با برنامه های مختلف جشن گرفتند. شهروندان کشور همه با بیرق سه رنگ به جاده ها برآمده و از این روز پرمیمنت تجلیل نمودند.

ریاست عمومی امنیت ملی از کشته‌شدن والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت هلمند خبر می‌دهد.

مسؤلان  ولایتی هلمند میگویند که با وجود حملات هوایی بر فابریکه های مواد مخدر در این ولایت طالبان تلاش های تازه را برای تولید مواد مخدر آغاز نموده اند.

مقامات محلی ولایت هلمند می گویند، به تعداد ۷۰ تن از طبقه ذکور و اناث یک دوره آموزشی نرسنگ و قابلگی عالی را در شهر لشکرگاه به اتمام رسانده و سندهای فراغت بدست آوردند.

افغان ها از جنگ و نا امنی خسته شده اند و برای پیش برد یک زنده گی بدون درد سر و آرام تشنه صلح ورفا اند. کامه یکی از ولسوالی های امن ولایت ننگرهار به شمار میرود که مردم آن از زنده گی صلح آمیز لذت میبرند. این امنیت در نتیجه همکاری مردم با دولت و نیرو های امنیتی حاصل گردیده است.

طبق اظهارات مسؤلین امنیتی ولایت ننگرهار در حملات اخیر طیارات بی پیلوت نیرو های امریکایی در این ولایت دو تن از افراد گروه داعش از بین رفته اند.

دولت جمهور اسلامی افغانستان زحمات بی پایان را در راستای پیشرفت و خوشبختی مردم به خرچ میدهد. اخیراٌ ٤٢٠٠ فامیل با نصب نمودن ١٩ ترانسفر برق در ولایت ننگرهار دسترسی به برق پیدا کردند.

کمیسیون تدارکات ملی افغانستان از منظوری بودجۀ ۱۲ قرارداد به شمول بودجۀ لین انتقال برق دوشی- بامیان خبر می‌دهد.

اکثریت مردم به فعالیت های حرفوی، متعدانه و محرکانه نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان در مقابل طالبان و دیگر گروه های مسلح شورشی افتخار میکنند.

گرایش های اولیه برای مدرنسازی شعر را میتوان در دهه های چهارم و پنجم قرن بیستم در افغانستان مشاهده کرد. در حالیکه دو سوم مردم افغانستان بیسواد اند ولی تقریبا همۀ افغانها میتوانند که چند شعر ویا دوبیتی را از حفظ بخوانند ویا دوبیتی ویا رباعی را در موارد مختلف بسرآیند.

 

ماموریت حمایت قاطع در غرب افغانستان سیمیناری را با حضور مقام های محلی و نظامی هرات پیرامون دریافت راهکارهای مناسب به منظور مبارزه با فساد اداری برگزار نمود. در این سیمینارکه در پایگاه نیروهای آیساف در هرات برگزار گردیده بود مسولان نهادهای عدلی و قضایی ولایت هرات به گونه آنلاین با مسولان عدلی و قضایی شهرهای " کالییری و تورین " ایتالیا در راستای چگونگی مبارزه با پدیده فساد اداری بحث و تبادل تجارب نمودند.

Herat Nato Seminar

مسؤولان قوماندانی جلب و جذب اردوی ملی در غرب افغانستان میگویند بیش از ۲۰۰ تن از جوانان واجد شرایط به منظور شامل شدن در صفوف قوای هوایی کشور در این قوماندانی ثبت نام نمودند.

پولیس هرات از بازداشت ١١١٣ تن به اتهام جرایم جنایی در این ولایت خبر میدهد.

FaLang translation system by Faboba