19
Thu, Sep

بیش از 90 داعشی در اثر پرتاب "بم مادر" کشته شده اند

Afghanistan
Typography

در حالی که پیش از این از کشته‌شدن بیش از ۳۰تن از جنگجویان گروه داعش در پی پرتاب “مادر بم‌ها”ی نیروهای امریکایی در ننگرهار سخن گفته شده بود، اکنون مسؤولان محلی از کشته‌شدن بیش از ۹۰ عضو این گروه خبر می‌دهند.

 شامگاه پنج‌شنبه بزرگ‌ترین بم غیرهسته‌یی را به نام مادر بم‌ها، نیروهای امریکایی علیه گروه دولت اسلامی در ولسوالی اچین ننگرهار استفاده کردند.

وزارت دفاع ملی پس از پرتاب آن بم گفت که ۳۶ عضو گروه داعش در آن حمله کشته شده اما اکنون مسؤولان محلی ننگرهار آمار متفاوت‌تری را ارایه می‌کنند.
دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید در پی پرتاب این بم ۹۴ تن از جنگ‌جویان گروه دولت اسلامی یا داعش کشته شده‌اند.
در همین حال دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار می‌گوید شماری از جنگ‌جویان خارجی گروه داعش نیز به شمول چهار فرمان‌دۀ این گروه به نام‌های حمزه ابوبکر، حمید، محمد ایرانی و برادر حافظ سعید هم کشته شده‌اند.
مسؤولان ننگرهار در حالی از کشته‌شدن برادر حافظ سعید در این حمله خبر می‌دهند که یک‌بار دیگر، یک‌روز پیش از پرتاب این بم در ولسوالی اچین نیز دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار و وزارت دفاع ملی از کشته‌شدن حبیب‌یار، برادر حافظ سعید خبر داده بودند.
در همین حال دفتر رسانه‌های ننگرهار از کشته‌شدن ۹۴ داعشی به اثر پرتاب مادر بم‌ها خبر می‌دهد، در حالی‌که عطاءالله خوگیانی، سخن‌گوی ولایت ننگرهار این آمار را ۹۲ نفر عنوان می‌کند.