19
Thu, Sep

والی نام نهاد طالبان با چهار عضو ارشد این گروه در بغلان کشته شدند

Afghanistan
Typography

مقام‌های امنیتی از کشته‌شدن والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت تخار با چهار تن از فرماندهان ارشد این گروه خبر می‌دهند.

 سرپرست دفتر سخن‌گوی وزارت امور داخله می‌گوید این فرماندهان گروه طالبان در یک عملیات شبانه که از سوی نیروهای امنیتی در بغلان انجام شده، کشته شده‌اند.

آقای دانش می‌گوید این عملیات ساعت یازده بجۀ شب گذشته در ساحۀ دند غوری که از بخش‌های مرکزی بغلان است، صورت گرفته‌است.
در این عملیات مولوی هلال، والی نام‌نهاد گروه طالبان برای بغلان با چهار سردستۀ کلیدی دیگر این گروه به نام‌های حاجی شیر علم، قادر جان‌باز، قاری شهاب‌الدین و قاری اسماعیل کشته شده‌اند.
این پنج فرماندۀ کلیدی گروه طالبان در رهبری گروه طالبان برای ایجاد ناامنی در شمال‌شرق کشور نقش کلیدی را بازی می‌کردند.
هرچند معاون سخن‌گوی وزارت امور داخله می‌گوید شمار دیگر از افراد گروه طالبان نیز در این عملیات کشته شده‌اند اما آمار آنان مشخص نیست.
ساحۀ دند غوری که از حدود دوسال به این‌طرف زیر تصرف گروه طالبان است، به یکی از کلیدی‌ترین پناه‌گاه‌های طالبان در بغلان تبدیل شده‌است.
از سویی، این در حالی‌ست که روز گذشته مسؤولان محلی از کشته‌شدن والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت تخار به نام قاری طیب در ولسوالی دشت ارچی ولایت قندز خبر دادند.
در همین حال، چندی پیش ملا عبدالسلام، والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت قندز که نقش کلیدی در رهبری جنگ آن ولایت و هم‌چنان ولایت بغلان داشت، در قندز کشته شد.